Culda marchează golul pentru victoria menținerii în Liga a 3-a: AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CNS Cetate Deva 1-0 (0-0)

Îndosariat în: Sport |

AFC Unirea 1924 Alba Iulia a învins pe CNS Cetate Deva, la Galtiu, în ultima reprezentaţie internă din acest sezon de Liga a 3-a, scor 1-0 (0-0), gol S. Culda (76), din lovitură liberă.

Un sucecs ce asigură menținerea în eșalonul terț pentru „alb-negrii” și prima înfrângere pentru N’Doye pe banca Devei, care a ieșit definitiv din calculele promovării în Liga a II-a.

Devenii au jucat în inferioritate din minutul 53, când a fost eliminat Agachi, dar au lovit barele de trei ori în prima repriză.