Himcinschi a debutat cu o remiză pe banca tehnică a „alb-negrilor”: Millenium Giarmata – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-0

Îndosariat în: Sport |

Astăzi, în prima etapă a returului Ligii a 3-a, AFC Unirea 1924 Alba Iulia a reuşit un rezultat pozitiv în deplasarea cu Millenium Giarmata, scor 0-0, un egal important pentru formația antrenorului Adorian Himcinschi, împotriva unei echipe contracandidate la evadarea din subsolul clasamentului.

Partida a fost una echilibrată, cu ocazii la ambele buturi, oaspeții solicitînd un penalty în minutul 42, la Culda

Echipe: • Millenium: R. Miklos – Soare, C. Maghici, Todorov, Ștefănănescu, R. Domșa, D. Codrea, S. Stoica, Ghighilicea, Fl. Olariu, Anagor; rezerve Marinca, R. Artimon, Mihălceanu, M. Olariu, Pricop, P. Trifu, Leucă

• AFC Unirea: Căt. Suciu – Ioani, G. Toma, Scrob, Al. Girugiu – Goguța, Selagea – B. Ștef, S. Culda, An. David – Lăsconi (32, Ad. Matei); rezerve Petric, Ad. Matei, Onacă, F. Morar, M. Oprea, Schiau, Lupea

În minutul 42, vizitatorii au solicitat o lovitură de pedeapsă la un duel în care a fost implicat S. Culda.