Rămâi conectat

Actualitate

Accident de muncă la șantierul de reparație a unei clădiri aparținând de Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia

albaiuliainfo.ro

Publicat

în

Accident-de-munca-UABAstăzi, în jurul orelor 14.30 la Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia s-a produs un accident de muncă în urma căruia un muncitor a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Alba după ce i-a căzut pe umărul drept un element din toboganul prin care se dădea jos ţigla de pe acoperişul clădirii. Bărbatul era în stare de inconştienţă şi a fost transportat de urgenţă la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

Firma care execută lucrările este din Râmnicu Sărat, iar la faţa locului a ajuns un echipaj al poliţiei şi se aştepta venirea inspectorilor din cadrul ITM Alba pentru a efectua o anchetă completă cu privire la circumstanţele în care s-a produs accidentul.


 Urmărește albaiuliainfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

Accident în zona Piatra Craivii: Doi tineri din Alba Iulia au ajuns la spital, după ce s-au răsturnat cu un ATV

albaiuliainfo.ro

Publicat

în

Doi tineri din Alba Iulia au fost răniți, duminică după-amiază, în urma unui accident produs în zona turistică Piatra Craivii, în care a fost implicat un ATV.

Potrivit informațiilor transmise de polițiști, incidentul s-a produs în jurul orei 15:10, iar autoritățile au fost alertate printr-un apel la 112.

ATV-ul era condus de un tânăr de 26 de ani, din municipiul Alba Iulia, iar în vehicul se afla și un pasager în vârstă de 29 de ani, tot din Alba Iulia. În urma evenimentului, ambii au suferit leziuni corporale și au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Alba pentru îngrijiri medicale.

Potrivit polițiștilor, cei doi sunt conștienți și cooperanți.

Oamenii legii au deschis o anchetă și efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul.


 Urmărește albaiuliainfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni în Alba Iulia. A fost transportat la spital

albaiuliainfo.ro

Publicat

în

Un copil în vârstă de 10 ani a fost rănit în urma unui accident rutier produs în seara zilei de 10 iulie 2026, pe strada Arieșului din municipiul Alba Iulia.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Alba, în jurul orei 19:53, polițiștii Biroului Rutier au fost sesizați prin 112 cu privire la producerea unui accident rutier soldat cu victime.

Din primele cercetări a reieșit că o femeie de 37 de ani, din Alba Iulia, aflată la volanul unui autoturism, nu ar fi acordat prioritate de trecere unui băiat de 10 ani, care traversa regulamentar strada pe trecerea de pietoni.

În urma impactului, copilul a suferit leziuni și a fost transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale.

Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.

Polițiștii au deschis un dosar penal și continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


 Urmărește albaiuliainfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Știrea ta

Politică

Societate

Sport

Economie

Din Județ

Cele mai citite știri

albaiuliainfo, stiri alba iulia, informatii alba iulia