„Alb-negrii” rămân neînvinşi în deplasare: CSM Lugoj – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 2-2 (1-1)

Îndosariat în: Sport |

csm-lugoj-vs-unirea-alba-iulia-oct-2016AFC Unirea 1924 Alba Iulia a remizat astăzi la Lugoj, în etapa a VIII-a a Seriei a IV-a din Liga a 3-a, scor 2-2 (1-1), „alb-negrii” conduşi de Radu Andone,  rămânând neînvinşi în jocurile externe din acest sezon.

O partidă dramatică, în care Unirea a condus cu 1-0, gazdele au întors scorul, însă căpitanul Selagea a egalat în minutul 88, mijlocaşul unirist fiind MVP-ul partidei, cu un gol şi o pasă decisivă!

La pauză scorul a fost 1-1, Sulea (22) a deschis scorul la pasa lui Selagea, iar gazdele au egalat prin  Livan (29, şut de la 20 de metri). Portarul Cătălin Suciu este învins întâia oară în deplasare în acest sezon, după 299 de minute.

În mintul 75, Bozian a marcat dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, fază precedată de un penalty neacordat oaspeţilor în minutul 73, la Lăsconi, după gol, Crăciunesc trmiţând în bară în minutul 80.

AFC Unirea: Căt. Suciu – Ioani, Mardare, Crăciunesc, Ad. Matei – Selagea, Goguța – Scheau, F. Morar, S. Culda, Sulea;  rezerve Petric, Scrob,  M. Oprea, B. Ștef, Onacă, Joldeș,  Lăsconi.